Czy wybielanie zębów jest zdrowe i bezpieczne ?

admin Artykuły Leave a comment  

Od zawsze białe i piękne zęby były oznaką zdrowia i urody. Dzisiaj nawet ci , którym uroda poskąpiła tej cechy mogą się nimi cieszyć, gdyż można już rozjaśnić i wybielić prawie wszystkie przebarwienia. Wybielanie odbywa się metodą nakładkową przy pomocy specjalnych silikonowych szyn z żelem wybielającym zakładanych na noc. Wadą tej metody jest czas stosowania ( ok. 7 dni) , zaletą zaś to, że nakładki można zachować i użyć ich ponownie, jeśli chce się powtórzyć zabieg.

Wybielanie przy pomocy lampy Beyond aktywującej rozjaśnianie odbywa się w czasie 30 -45 min. Wcześniej nakłada się na dziąsła specjalną masę ochraniającą a na zęby żel wybielający. Zabieg jest niebolesny, jedynie wieczorem może się utrzymywać przejściowa, pozabiegowa nadwrażliwość. Zalecane jest wówczas zastosowanie żelu łagodzącego te nieprzyjemne skutki uboczne. Efekt wybielania jest natychmiastowy i zauważalny, trwa w zależności od diety i zamiłowania do różnych napojów kolorowych do 2lat. Potem zęby mogą nieznaczne ściemnieć. W przypadku bardzo ciemnych zębów wybielanie trzeba powtórzyć po 2 tygodniach.

Małgorzata Bieschke
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa AL DENTE poprzez zakup urządzeń, wyposażenia oraz lokalu - niezbędnych do utworzenia
nowoczesnej praktyki stomatologicznej Beneficjent - Praktyka Stomatologiczna 'ALDENTE' Małgorzata Bieschke