Botox

Botox

 

Botox jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod wygładzania zmarszczek w szczególności tzw. zmarszczek mimicznych, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Aplikacja toksyny botulinowej jest praktycznie bezbolesna, nie wymaga specjalnego znieczulenia, ewentualnie znieczula się jedynie miejsca iniekcji np. kremem Emla. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka wybranych miejsc na twarzy. Całość zabiegu trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut.

Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na blokowaniu przepływu impulsów nerwowych do wybranych tkanek mięśniowych, które przestają pracować, czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po 2 – 3 dniach, efekt docelowy widoczny jest ok. 7 dnia po zabiegu i utrzymuje się kilka miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po kolejnych kuracjach preparatem BOTOX rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.

Zabiegi można powtarzać co 6 – 8 miesięcy, jednak nie częściej niż co 3 miesiące.

 

umowwizyte
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa AL DENTE poprzez zakup urządzeń, wyposażenia oraz lokalu - niezbędnych do utworzenia
nowoczesnej praktyki stomatologicznej Beneficjent - Praktyka Stomatologiczna 'ALDENTE' Małgorzata Bieschke