Leczenie endodontyczne

Leczenie endodontyczne (kanałowe, przewodowe)

 

Do niedawna zęby leczone kanałowo były traktowane jako niepełnowartościowe i słabsze. Często wraz z pojawieniem się zmian okołowierzchołkowych były usuwane jako ognisko zakażenia. Zresztą do ekstrakcji zęba zmuszał pacjenta ból i obrzęk.

Dziś ratujemy większość zębów przed usunięciem. Warunkiem jest dokładne poszerzenie kanału i usunięcie resztek martwych , zakażonych tkanek , wypłukanie środkami bakteriobójczymi i szczelne wypełnienie nietoksycznym i nierozpuszczalnym materiałem.

W naszej praktyce używamy mikroskopu, żeby dokładne obejrzeć leczone przestrzenie. Anatomia kanałów jest skomplikowana i zwykle niepowtarzalna. Czasem zdarzają się dodatkowe kanały , bądź są one zamknięte na skutek działania czynnika zapalnego. Udrożnienie takich kanałów jest niemożliwe bez powiększenia mikroskopowego. Do poszerzania kanałów używamy silników endodontycznych wraz ze specjalnymi, bardzo giętkimi pilnikami tytanowymi.

Pomiar długości kanału odbywa się przy pomocy endometru, który sygnalizuje wierzchołek sygnałem akustycznym ( i nie jest to auć! Pacjenta :) )Zabiegi są bezbolesne, bo wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym. Wypełniamy kanały pastą i gutaperką aplikowaną pod ciśnieniem (Obtura i system b).

 

umowwizyte
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013
Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa AL DENTE poprzez zakup urządzeń, wyposażenia oraz lokalu - niezbędnych do utworzenia
nowoczesnej praktyki stomatologicznej Beneficjent - Praktyka Stomatologiczna 'ALDENTE' Małgorzata Bieschke