Badanie
Najlepszą metodą walki z próchnicą i chorobami dziąseł jest profilaktyka. Właśnie dlatego tak istotne są badania kontrolne w gabinecie dentystycznym. Podczas takiej wizyty stomatolog oceni kondycję zębów i dziąseł pacjenta, a w razie potrzeby zaleci wykonanie określonych zabiegów lub podjęcie leczenia. Pamiętajmy - im wcześniej wykryta choroba, tym mniej inwazyjne, bolesne i kosztowne jej wyleczenie.
Leczenie Próchnicy
Próchnica to powszechny problem, który dotyka ponad 90% ludzi na świecie. W zależności od jej rozwoju, może przyjmować postać plam i ubytków, dawać dolegliwości bólowe, a nawet prowadzić do obumarcia zęba. Próchnicę należy zatem leczyć. Robimy to poprzez usunięcie zmienionych próchnicowo tkanek zęba, a następnie ich opracowanie i wypełnienie ubytku specjalnym materiałem, który jest trwały i bardzo estetyczny.
Odbudowa startych zębów
Próchnica to powszechny problem, który dotyka ponad 90% ludzi na świecie. W zależności od jej rozwoju, może przyjmować postać plam i ubytków, dawać dolegliwości bólowe, a nawet prowadzić do obumarcia zęba. Próchnicę należy zatem leczyć. Robimy to poprzez usunięcie zmienionych próchnicowo tkanek zęba, a następnie ich opracowanie i wypełnienie ubytku specjalnym materiałem, który jest trwały i bardzo estetyczny.
Estetyczne Wypełnienia Zębów
Piękny uśmiech to duży atut zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Posiadanie zdrowych zębów przekłada się bowiem na nasze dobre samopoczucie, pewność siebie i pozytywną samoocenę. Jednym z zadań stomatologii estetycznej jest zatem zapewnienie pacjentowi perfekcyjnego uzębienia poprzez poprawę jego kształtu. Wypełnienia kompozytowe, licówki, wkłady i nakłady to materiały, dzięki którym każdy ząb może prezentować się jednocześnie naturalnie i nieskazitelnie.
Skontaktuj się z nami, a my doradzimy rozwiązanie.
Estetyczne Odbudowy Porcelanowe
Dzięki nowoczesnym materiałom i metodom pracy, stomatologia estetyczna daje pacjentom szansę na odbudowę nawet bardzo zniszczonych zębów. Dwa najpopularniejsze sposoby, aby poprawić wygląd uzębienia w sposób, który prezentuje się w pełni naturalnie to licówki oraz korony. Licówki to odbudowy porcelanowe w formie trwale przymocowanych nakładek. Można stosować je wtedy, kiedy szkliwa brakuje zarówno pod kątem ilościowym, jak i jakościowym. Korony służą z kolei odbudowie zębów po leczeniu kanałowym lub złamaniu. Porcelanowe odbudowy tego typu prezentują się naturalnie i dają pacjentowi takie samo poczucie komfortu, jak własne zęby.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowoczesna metoda pracy stomatologa, charakteryzująca się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem. Dzięki wykorzystaniu tak precyzyjnego narzędzia, lekarz jest w stanie zlokalizować poszczególne kanały zęba i opracować je w sposób nieporównywalnie dokładniejszy, niż w przypadku tradycyjnych metod leczenia. Szczelne wypełnienie wszystkich kanałów zęba przekłada się na sukces leczenia, dlatego stosowanie mikroskopu to szansa na skuteczne pozbycie się choroby bez konieczności usuwania zęba i zastępowania go implantem.
Odbudowa Brakujących Zębów
Luki po ekstrakcji lub utracie zębów nie są zdrowe i powinny zostać uzupełnione. Pacjent ma w tym przypadku możliwość wyboru uzupełnień nietrwałych - czyli mini protez - lub imitacji mocowanych na stałe - mostów, bądź implantów. Największą popularnością cieszą się mosty porcelanowe - odczuwane jak własne zęby, trwałe i estetyczne. Z kolei metodą najnowocześniejszą są implanty, czyli sztuczne korzenie, które wprowadza się w kość, a następnie osadza na niej koronę zębową.
Zdjęcia RTG
Zdjęcia RTG to ważny element diagnostyki stomatologicznej. Standardowo wykonuje się cztery rodzaje zdjęć radiologicznych: zdjęcie zębowe, ortopantomograficzne, cefalometryczne i zgryzowo-skrzydłowe. Pierwsze z nich obejmuje swoim zasięgiem kilka zębów - ich korony, korzenie oraz kość zębodołu. Drugie pozwala dodatkowo na wgląd w zatoki szczękowe, stawy skroniowe, a także kości szczęki i żuchwy. Zdjęcie zgryzowo-skrzydłowe obrazuje korony zębów górnych i dolnych, bez ich korzeni i kości. Z kolei RTG cefalometryczne wykonywane jest przy leczeniu ortodontycznym i przedstawia nie tylko zęby, ale również kości czaszki.
Leczenie Zaburzeń Zwarcia
Zaburzenia zwarcia zębów mają miejsce wtedy, kiedy zęby są do siebie niewłaściwie dopasowane. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być niewłaściwa pozycja zębów, nieprawidłowo wykonane wypełnienie czy braki w uzębieniu. Jeśli pacjent zauważa u siebie takie objawy, jak bóle głowy, nadwrażliwość i bóle zębów, zaciskanie i zgrzytanie zębami czy pęknięcia szkliwa oraz ukruszenia, powinien zgłosić się na wieloetapowe i złożone leczenie, które ma na celu wyeliminowanie zarówno przyczyny, jak i skutków zaburzeń.
Profesjonalne Czyszczenie Zębów
Profesjonalne czyszczenie zębów to zabieg profilaktyczno-leczniczy, który ma na celu nie tylko zwiększenie estetyki uzębienia pacjenta, ale również wyeliminowanie czynników, które prowadzących do rozwoju chorób zębów oraz dziąseł. Czyszczenie zębów wykonywane przez higienistkę obejmuje skaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. Podczas skalingu i piaskowania zęby są oczyszczane z kamienia nazębnego, osadów i przebarwień. Polerowanie wygładza powierzchnię koron i nadaje im połysku, zaś fluoryzacja wzmacnia zęby i wspiera ich remineralizację.